Ubrania dla niskich kobiet

Choć powszechnie uważa się, że małe jest piękne, to jednak kobiety o niższym wzroście często mają duże wyzwanie, by znaleźć odpowiednie ubrania dla siebie. Na szczęście coraz więcej marek oferuje nam ubrania zarówno dla wysokich Pań, jak i niższych. Taka kolekcja kryję się pod nazwą petite. Zanim jednak dowiecie się gdzie je znaleźć, przedstawimy Wam kilka wskazówek, jak wydłużyć sylwetkę oraz czego lepiej unikać. Jak optycznie wydłużyć sylwetkę?

Wydłużenie nóg

Najlepszym sposobem na wydłużenie sylwetki, jest wydłużenie nóg. Dzięki temu zachowujemy pożądane proporcje, a nasza sylwetka wydaje się wyższa. Dlatego warto wybierać spodnie i spódnice z wysokim stanem. Do tego dobrać obuwie w tym samym kolorze lub zbliżonym. Sprawdzą się tutaj buty ze szpicem na końcu, który dodatkowo wydłuży nam nogi. Wiele Pań w okresie jesień – zima, obawia się noszenia botków. Tutaj warto pamiętać o tym, by cholewka takiego obuwia, nie była zbyt szeroka. Ubierając rajstopy do spódnicy, czy sukienki, najlepiej ubrać pod kolor butów. Na cieplejsze dni dobrym pomysłem będzie zdecydowanie się na obuwie w cielistym kolorze. Pamiętajmy by odcień był jak najbardziej zbliżony, do odcienia naszej skóry. Modne teraz przezroczyste obuwie, to również dobry wybór dla niższych Pań. Buty na obcasie jak najbardziej się sprawdzą. Jednak nie należy przesadzać z długością obcasa, ponieważ utrudnia nam to chodzenie i prezentuje się nieproporcjonalnie do sylwetki. Ciężko określić jaka długość będzie odpowiednia. Jest to sprawa indywidualna, zależy od wzrostu, ale najlepiej nie przekraczać 10 cm.

Praca z asymetrią

Jeśli chodzi o górę garderoby, to warto wkładać bluzki do spodni lub spódnicy. Jeżeli nie czujesz się dobrze, gdy masz włożoną całą bluzkę do środka, to wystarczy włożyć tylko część z przodu lub wybierać krótsze bluzki, tak aby, jak najwięcej odsłaniać nogi. Bluzki z dekoltem V nie tylko wyszczuplają naszą sylwetkę, ale także wydłużają. Okrycie wierzchnie lepiej również wybrać te
krótsze.

Masz problem z dobraniem stylizacji do swojego wzrostu?

Pierwsza w Polsce usługa osobistej stylistki na abonament. Wybierz pakiet, zarejestruj konto i opłać pierwszy miesiąc, aby od zaraz korzystać z usług!

Podkreślenie talii

Przy niższym wzroście warto nosić sukienki, czy też kombinezony oraz podkreślić talię za pomocą paska. Zarówno sukienki, jak i spódnicę, najlepiej sprawdzą się w długości do kolan.

Dobór wzorów i dodatków

Niskie, szczupłe Panie powinny uważać na zbyt duże wzory na ubraniach oraz duże dodatki. Świetnie sprawdzą się pionowe paski lub też pionowe linie w ubiorze. Trzeba natomiast uważać na te poziome, które jak już wspominałam, niekorzystnie nas skracają oraz poszerzają.

Zobaczcie na trzech przykładach zastosowanie powyższych wskazówek.

Zobaczcie jak prezentują się gwiazdy w odpowiedniej stylizacji, które są niskiego wzrostu.

Źródło zdjęcia: www.nowoczesnakobieta.com

Źródło zdjęcia: www.pudelek.pl

Gdzie znajdziemy ubrania dla niższych kobiet?

Tak jak wspominałam, takie ubrania kryją się pod nazwą petite. W sklepach są osobne działy pod
tą nazwą lub po prostu słowo te znajduje się w opisie ubrania. Niektóre marki dają nam możliwość wybrania takiej oferty w filtrach, z których warto korzystać przy szukaniu rzeczy online.

Marki oferujące ubrania dla niskich kobiet to szczególnie: New Look, Top shop, ONLY, Vero Moda, Dorothy Perkins. Ubrania petit możemy również kupić u polskiej projektantki Karoliny Garczyńskiej.

karolina-garczynska sukienka (1)
karolina-garczynska SUKIENKA 2
karolina-garczynska SUKIENKA 3

W momencie kiedy podoba nam się rzecz, która jest szyta na wyższe osoby, warto skorzystać z
usług krawcowej. Dobra krawcowa będzie wiedziała jak przerobić daną rzecz, by nie straciła odpowiedniego fasonu. A z czym Wy macie największy problem przy doborze ubrań petite?

Przeczytaj także pozostałe artykuły