Sukienka maxi, ja też mogę?

Możesz! Sukienka maxi od zawsze kojarzyła się z kreacją „wyjściową”. Jak dobrze, że ten czas już minął. Sukienka maxi wbrew pozorom to uniwersalne ubranie. Idealnie sprawdzi się w letni wieczór, na wystawną kolację, w upalny dzień jako plażowy outfit, ale również wtedy kiedy szybko musisz jechać po dziecko do szkoły.

Jak w każdej innej stylizacji musimy kierować się zasadami. Nigdy nie podążaj ślepo za tym co modne. Sukienka maxi w porównaniu do mini jest dla nas wszystkich bardzo łaska i potrafi zakryć nasze mankamenty.

I kolejny raz powtarzam. Żeby wyglądać stylowo i dopasować garderobę do siebie, należy znać typ
swojej sylwetki. Tylko w taki sposób będziesz wiedzieć co powinnaś zakryć, a co zdecydowanie jest Twoim atutem, na którym powinnaś skupić całą uwagę.

Nie wiesz jaki masz typ sylwetki?

Pierwsza w Polsce usługa osobistej stylistki na abonament. Wybierz pakiet, zarejestruj konto i opłać pierwszy miesiąc, aby od zaraz korzystać z usług!

Typ sylwetki „jabłko”- wybieraj te w stonowanych kolorach i odcinane pod biustem. Tym bardziej jeśli masz widoczny brzuszek, taki właśnie zabieg sprytnie go zakryje. Sukienka lekko rozszerzająca się ku dołowi nie będzie się na nim opinać.

1
2
3

Bardzo podobnie sprawa wygląda w sytuacji kiedy masz szersze ramiona i wąskie biodra. Jeśli postawisz na prostą górę i bardziej zdobny oraz poszerzony dół, Twoja sylwetka będzie idealna, a Ty nie zauważysz dysproporcji.

4
5
zdjęcie 3a

Dla „gruszki” hiszpańskie klimaty, oczywiście mam tu na myśli sukienki maxi – „hiszpanki”. Dlaczego? Odsłonięte ramiona oraz falbana nieco poszerzy górne partie Twojej sylwetki, a co za tym idzie, nada całości idealnych proporcji.

7
8
9

Chłopięca sylwetka? Na nią też mamy sposób. Szukając idealnej maxi, zwracaj uwagę na te z dużą ilością dodatków, falban, zdobień. To zawsze dodaje kilka centymetrów. Ważne też jest, aby udało Ci się znaleźć taką, do której będziesz mogła dołożyć pasek- podkreślisz talię, którą sama stworzysz.

10
11
12

Z czym zatem zestawić maxi, żeby czuć się komfortowo i dobrze wyglądać? To wszystko kwestia jaki styl lubisz. Stawiasz na elegancje i proste kroje? Przypadnie Ci do gustu slip dress w stylu Kate Moss.

Maxi tylko w letnich stylizacjach? Wystarczy, że dodasz delikatne sandałki, kapelusz i voilà. Jeśli jednak lubisz pokazać pazur w swoich stylizacjach do sukienki maxi załóż niezawodną ramoneskę, ciężkie buty typu „worker” lub kowbojki! Efekt „wow” murowany.

Podsumowując, „Sukienka maxi, ja też mogę?”. Wybieraj i przebieraj Kochana! Nigdy nie stawiaj sobie barier do tworzenia nowych stylizacji. Z zachowaniem kilku zasad jesteś w stanie wyczarować piękne, stylowe historie.

Jak to kiedyś powiedział Yves Saint Laurent: „W końcu zrozumiałem, co jest najważniejsze w sukienkach. Najważniejsza jest kobieta, która je nosi”.

13

Przeczytaj także pozostałe artykuły