Maseczka – klasycznie czy stylowo?

Stylowo czy klasycznie? To i inne pytania pewnie zadała sobie niejedna z nas. Na co postawić w sytuacji związanej z COVID-19, gdzie każda osoba wychodząca z domu musi mieć maseczkę? Gdzie taką maseczkę kupić? Czy musi być ona jednorazowa? Czy wszyscy musimy wyglądać identycznie? Jak w tym wszystkim pokazać swój indywidualny styl?

Nikt nikomu nie narzuca, która maseczka będzie lepsza lub bardziej odpowiednia. Każdy z nas niech postawi na swoją wygodę i gust. Czy maseczka może być stylowa? Ależ oczywiście, że tak!

Wiele polskich marek zajęło się produkcją maseczek w chwili kryzysu i braku ich dostępności. Jedną z takich firm jest Naoko. Maseczki Naoko są wielokrotnego użytku, dwustronne, mają miejsce na włożenie filtra G5 oraz wiele wzorów i kolorów!

naoko
naoko2
naoko3

Ewa Minge na swoim Instagramie napisała,  „W tym trudnym czasie moda schodzi na dalszy plan” , dlatego też wszystkie zakłady produkcyjne szyją maseczki dla służby zdrowia.

A co z fanami mody i indywidualizmu? Mamy dobre wieści. Stylowe maseczki  znajdziemy u polskich projektantów, np. Łukasza Jemioła, Louie Loungewear, Violi Piekut. Bohoboco, Aggi, Girls band czy  Marta Ruta.

Po dobraniu maseczki do stylizacji warto również zadbać o jej stan higieniczny. Mamy dla Was kilka wskazówek jak dbać o maseczki:

  • Zadbajmy o higienę rąk przed założeniem maseczki, najlepiej to zrobić w domu przed wyjściem i jeśli jest to możliwe, zdjąć maseczkę po powrocie do domu,
  • Maseczka powinna być dopasowana do naszej twarzy, w przeciwnym razie nie będzie nas odpowiednio chronić,
  • Maska musi być sucha i co najważniejsze nie możemy jej dotykać!
  • Nie ściągamy maski w miejscach publicznych,
  • Maseczki pierzemy w temperaturze minimum 60 stopni, a następnie prasujemy,
  • Nie zapominajmy o sterylnym przechowywaniu, najlepiej w woreczku foliowym

Jeżeli będziemy stosować powyższe zasady, maseczka na pewno posłuży nam WIELOKROTNIE, a my będziemy mogli czuć się bezpiecznie i stylowo za każdym razem ?

Zobaczcie w jakich stylizacjach w połączeniu z maseczką zakochały się nasze stylistki!

Idealnie dobrane kolory to sukces każdej stylizacji! ?

Warto pamiętać o podkreśleniu oczu. Jasne, że nie musimy tu robić profesjonalnego makijażu czy idealnej kreski, ale dobrze wytuszowane rzęsy i zaznaczenie brwi załatwią sprawę.

Zwierzęce wzory

Kolejna stylizacja to połączenie maski w zwierzęce wzory z pomarańczowym garniturem od marki AGGI. Przyznacie, że zastosowanie neonowego pomarańczowego koloru odwraca uwagę od tego, że modelka ma zasłonięte pół twarzy, a my dalej wiemy, że jest przepiękną kobietą!

Pomarańczowy to kolor tego sezonu. Odważny, który pięknie możemy  połączyć z różem, czerwienią, czernią, bielą czy multikolorem.

Wzór w połączeniu z klasyką

Kolejny dowód na to, że zwierzęcy wzór jest idealny w połączeniu z minimalistyczną biało – czarną stylizacją.  Możemy śmiało powiedzieć, że maseczki mogą stać się częścią stylowej garderoby i dopełnić nasz outfit!

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Dressed up for the living room… #monacolife

Post udostępniony przez Maja Roszkowska (@maja_izabela_roszkowska_1)

Przeczytaj także pozostałe artykuły