Jak kupować na wyprzedażach?

Jak wiecie w sklepach stacjonarnych i internetowych rozpoczęły się sezonowe wyprzedaże. Jest
to czas, w którym większość ubrań i dodatki możemy kupić taniej. To właśnie podczas sezonowych promocji najczęściej w naszej szafie pojawiają się ubrania, które są niestety noszone rzadko lub wcale. Kupujemy pod wpływem emocji, a przez to nie zwracamy uwagi na istotne kwestie, o których warto pamiętać podczas zakupów. Dlatego do takich zakupów warto wcześniej się dobrze przygotować, by mądrze wydać pieniądze i kupić tylko to, co na pewno nam się przyda i posłuży na długi czas.

Przygotowanie do zakupów

Zanim wybierzemy się na zakupy, warto dobrze się przygotować. Jest to istotny krok przed zakupami, który pomaga uniknąć nam zakupowych błędów. Najpierw najlepiej przejrzeć swoją garderobę. Być może masz w swojej szafie ubrania, w których już dawno nie chodzisz i tylko zajmują Ci miejsce. Może okazać się również, że zakupy nie są koniecznie, a brakuję Ci tylko jednego elementu np. stylowej torebki. Kolejnym krokiem jest stworzenie sobie zestawów z ubrań i dodatków, które nosisz najczęściej. Dzięki temu zobaczysz, czego w niej ewentualnie brakuję. Spisz wszystkie brakujące rzeczy do zestawu i w ten sposób stwórz sobie listę zakupów. Przed zakupami dobrze jest ustalić sobie budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakupy, aby później nie być zaskoczonym kwotą na paragonie. Warto również zastanowić się nad własnym stylem. Pomyśl, co lubisz nosić? W czym czujesz się najlepiej? Jakie fasony i kolory są dla Ciebie korzystne? Dzięki temu będziesz miała pewność, że ubrania, w które inwestujesz, do ciebie pasują. Zaplanuj wcześniej dzień, w którym wybierzesz się na zakupy. Jeżeli masz możliwość, wybierz dzień wolny od pracy lub uczelni. Będziesz w stanie wtedy w pełni, na spokojnie poszukać odpowiednich ubrań dla Siebie. Unikniesz wtedy kupowania pod presją czasu.

Potrzebujesz pomocy w określeniu swojego stylu?

Pierwsza w Polsce usługa osobistej stylistki na abonament. Wybierz pakiet, zarejestruj konto i opłać pierwszy miesiąc, aby od zaraz korzystać z usług!

Jak kupować na wyprzedażach?

Tak jak już wspominałam, wybierz się na zakupy, kiedy będziesz miała wystarczającą ilość czasu oraz dobry nastrój. Dzięki temu unikniesz kupowania pod wpływem emocji. Dobrą porą na zakupy w czasie promocji są godziny poranne, ewentualnie wieczorne. W tych godzinach w sklepie jest porządek, a dzięki temu Tobie będzie łatwiej znaleźć coś dla Siebie. Zazwyczaj w ciągu tygodnia o takich porach dnia jest również mniej osób. Ustal najlepiej, z których marek będziesz chciała skorzystać z promocji. Nie ma sensu tracić czas na przeglądanie kolekcji w sklepach, których kupujesz bardzo rzadko. Skoro wcześniej nic Ci się tam nie podobało, to jest małe prawdopodobieństwo, że tym razem znajdziesz tam coś dla siebie.

Koniecznie trzymaj się listy, którą wcześniej przygotowałaś. Zanim zdecydujesz się na daną rzecz, zmierz ją, zobacz jak na Tobie leży, porównaj najlepiej dwa rozmiary. W przypadku zakupów online warto zamówić dwa rozmiary dla porównania. Sprawdź, czy w opisie jest podany rozmiar i wzrost modelki. Uważam, że to również może nam pomóc, szczególnie jeśli jesteś osobą niskiego lub wysokiego wzrostu.,Na mierzenie najlepiej jest poświęcić trochę czasu. Dobrym pomysłem jest stworzenie całej stylizacji z innymi rzeczami ze sklepu. W przypadku zakupów online możesz stworzyć taki zestaw ze zdjęć. Dana rzecz będzie prezentować się zupełnie inaczej w całej stylizacji. Warto zrobić sobie zdjęcie i jeśli nadal nie jesteś pewna wysłać pokazać bliskiej nam osobie, która pomoże Ci podjąć decyzję lub po prostu zapytać o opinie Pani w sklepie, czy też innego klienta. Inni widzą nas zupełnie inaczej niż my siebie sami. Zwróć uwagę na to, czy odzież ta nie jest uszkodzona lub brudna, co często zdarza się na promocjach. Warto też przeczytać skład ubrania. Zajmuję to niewiele czasu, a ma znaczący wpływ na komforcie noszenia danej rzeczy. Każdy materiał ma swoje właściwości, a każdy z nas zwraca uwagę na inne aspekty w komforcie noszenia odzieży. Zastanów się, czy zależy Ci na tym by materiał, był przewiewny, czy może ważniejsze jest dla Ciebie to, by materiał się nie gniótł? Na lato jak najbardziej sprawdzą się naturalne, przewiewne materiały typu len, jedwab, bawełna, czy wiskoza. W przypadku zakupów online warto dodatkowo przeczytać opis i opinie innych. Upewnij się również czy możesz daną rzecz zwrócić lub wymienić oraz ile masz na to czasu.

W co warto inwestować na promocjach?

Podczas sezonowych promocji możemy kupić taniej, rzeczy dobre jakościowo. Warto wtedy zainwestować naturalne materiały, które posłużą nam na dłużej. Dobrze jest też wtedy rozejrzeć się za ponad sezonowymi fasonami i przejściowymi ubraniami np. kurtki. Być może miałaś już wcześniej coś upatrzone, letnie wyprzedaże to świetna okazja, by móc kupić to teraz znacznie taniej. Może brakuję Ci dodatków w stylizacji, które świetnie ją uzupełnią? Podczas wyprzedaży warto się za nimi rozejrzeć. Dodatki potrafią zmienić, nawet najprostszą stylizację. Dzięki nim możesz podkreślić swój indywidualny styl.

Przegląd promocji w sieciówkach

torebka
buty
zdjęcie 3a
zdjęcie 4a
zdjęcie 5
zdjęcie 6a

Przeczytaj także pozostałe artykuły