Jak dobierać kolory ubrań?

Czasami intuicyjnie wybieramy kolory, które nam pasują, ale często też dajemy ponieść się panującym trendom i w szafie pojawiają się barwy, które nam nie służą.

Które kolory mi pasują?

Czasami intuicyjnie wybieramy kolory, które nam pasują, ale często też dajemy ponieść się panującym trendom i w szafie pojawiają się barwy, które nam nie służą. Nie potrafimy połączyć ich w zestawy, co powoduje, że wiszą w szafie nieużywane. Aby uporządkować szafę, skrócić czas i ilość zakupów oraz stworzyć spójny, przemyślany „look” zgodny z typem urody warto wykonać analizę kolorystyczną.

Co to jest analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna służy do tego, aby określić kolory, które najlepiej pasują do Twojego typu urody i w których będziesz wyglądała najkorzystniej. Jest to pierwszy krok do kreowania świadomego wizerunku. Ubrania dobrane w odpowiednim kolorze pomogą Ci podkreślić blask i atuty Twojej urody. Przy odpowiednich kolorach cera wygląda promiennie i świeżo. Jeśli kolory dobrane są źle, może mieć to efekt odwrotny. Nieodpowiednie barwy podkreślą Twoje mankamenty oraz szarą i zmęczoną cerę.

Odpowiednie kolory:

Przy odpowiednich kolorach cera wygląda promiennie i świeżo

Ubrania dobrane w odpowiednim kolorze pomagają podkreślić Ci blask i atuty Twojej urody

Nieodpowiednie kolory:

Źle dobrane kolory podkreślają Twoje mankamenty oraz szarą i zmęczoną cerę

Na czym polega analiza kolorystyczna?

W pierwszym etapie stylistka przykłada złoty i srebrny materiał. Pokazuje to w jakich barwach cera wygląda lepiej. Podczas analizy stylistka zwraca uwagę na naturalny kolor włosów, oczu, kolor ust oraz skóry. Ważna jest także opalenizna, czy opalasz się na kolor czerwony czy oliwkowy. Pomocny jest też kolore żyłek na nadgarstku. Jeśli są w odcieniu zielonym to określają ciepły typ kolorystyczny, natomiast jeśli w niebieskim – zimny. Przykładając chusty stylistka patrzy jak zachowuje się Twoja skóra – czy pod wpływem danego  koloru chusty jest zmęczona, podkreśla sińce pod oczami i niedoskonałości czy wręcz przeciwnie wygląda zdrowo i promienieje. Jeśli Twoja cera dobrze wygląda w złotej chuście,  jesteś ciepłym typem kolorystycznym, jeśli w srebrnej to chłodnym.

Analiza_kolorystyczna

Odkryj swoje kolory! Usługi osobistej stylistki od 99 zł miesięcznie

Pierwsza w Polsce usługa osobistej stylistki na abonament. Wybierz pakiet, zarejestruj konto i opłać pierwszy miesiąc, aby od zaraz korzystać z usług!

Typy kolorystyczne i palety barw

Do każdego z typów kolorystycznych przypisane są palety barw. Dla chłodnego typu kolorystycznego jest to lato i zima, a dla ciepłego jesień i wiosna. Za pomocą ram kolorystycznych stylistka określa, która z palet najbardziej pasuje do Twojego typu urody. Ważne jest żeby kolory, które będą określone były w odpowiednich dla Ciebie odcieniach. Tablice pomagają znaleźć te, które podkreślą Twoją naturalną urodę. Jeśli już zostanie wybrana odpowiednia dla Ciebie paleta odcieni to razem ze stylistką wybieracie z niej kolory, które lubisz i które będą spójne z Tobą i z Twoją szafą

Przeczytaj także pozostałe artykuły