Dobrze dobrany kolor poprawia samopoczucie

Czasami intuicyjnie wybieramy kolory, które nam pasują, ale często dajemy się ponieść panującym trendom i w szafie pojawiają się barwy, które nam nie służą.

Nie od dzisiaj wiadomo, że ubiór wpływa na pewność siebie, ale też może pogorszyć samopoczucie. Kobieta, która założy do pracy stylizację, w której promienieje, czuje się dobrze i komfortowo. Będzie miała też lepsze samopoczucie i lepiej będzie wykonywała swoje obowiązki niż kobieta, która założy rzecz, która ją „przygnębia”, i w której niekoniecznie czuje się dobrze. Jakie więc kolory musimy nosić, aby zwiększyć poziom pewności siebie? Najlepiej takie, które do nas pasują! My wierzymy, że każdy ma swoją indywidualną paletę barw dopasowaną do swojego typu urody, aczkolwiek mówi się o wpływie konkretnych kolorów na nasze samopoczucie.

Psychologia kolorów

Psychologia kolorów to badanie wpływu kolorów na nastrój, uczucia i zachowania. Jakie kolory musimy nosić, aby zwiększyć poziom pewności siebie? Najlepiej takie, które do nas pasują! My wierzymy, że każdy ma swoją indywidualną paletę barw dopasowaną do swojego typu urody, aczkolwiek mówi się o wpływie konkretnych kolorów na nasze samopoczucie. Przyjrzyjmy się bliżej psychologicznym relacjom najpopularniejszych kolorów w ubiorze.

Odkryj swoje kolory! Usługi osobistej stylistki od 99 zł miesięcznie

Pierwsza w Polsce usługa osobistej stylistki na abonament. Wybierz pakiet, zarejestruj konto i opłać pierwszy miesiąc, aby od zaraz korzystać z usług!

Znaczenie kolorów

Czerń odzwierciedla autorytet i moc. Nosząc często czerń, kolorem tym możemy wzbudzać podziw i szacunek. Czerń często podkreśla też poczucie niezależności.

Czerwień to kolor, który porywa ludzi. Badanie z University of Rochester wykazało, że kelnerki, które nosiły czerwoną szminkę, dostawały więcej napiwków niż osoby, które nie miały szminki. Kolor czerwony odzwierciedla energię, moc i siłę.

Niebieski jest kolorem, który przenosi spokojne i zrelaksowane mentalne i fizyczne wibracje. Z
powodu spokojnych nastrojów niebieskich przekaźników psychologowie ostrzegają przed włączaniem zbyt dużej ilości koloru do swojego życia, ponieważ może to również wywołać
przygnębienia i samotności. Niebieski daje ludziom poczucie zaufania i lojalności, więc polecamy korzystać z tego kolory przy rozmowach biznesowych lub o pracę.

Biały odzwierciedla niewinność i czystość. Osoby noszące biel są często postrzegane jako osoby dbające o czystość, otwartość i kreatywne myślenie. (Pomyśl o mundurach lekarza i pielęgniarki). Nawet światowe marki, takie jak Apple, uwzględniają tę psychologię kolorów u siebie.

Do barw, które wpływają na dobry nastrój oraz pewność siebie należą te, które kojarzą się z ciepłem i latem – żółty i pomarańczowy. Kolor żółty symbolizuje optymizm i siłę. Podobne działanie ma także barwa pomarańczowa.

Przeczytaj także pozostałe artykuły